List do moich czytelniczek i największa niespodzianka w historii bloga!

5 listopada 2017

Podobno 13 jest pechowa. Ścieeeema :) Ja w 2013 weszłam w 3 moje najważniejsze życiowe role: zostałam żoną, mamą i… blogerką :) W tym roku magiczne 4! Czujesz to? Blog ma już 4 lata! I choć porównując mój staż z resztą blogosfery, wypadam bladziutko, za to tempo rozwoju i skala osiągnięć zasługują na owacje na stojąco (tym bardziej w tak krótkim czasie).  Ale nie martw się, nie będzie to wpis pod znakiem „zobacz jaka jestem zajebista”. Dzisiaj chciałam skupić się na tym, jak zajebista jesteś TY :) Bo dopiero po 4 latach blogowania zdałam sobie sprawę z czegoś „ŁAŁ”…

4 lata to niewiele. Ja w tym czasie musiałam dotrzeć się z moim świeżutkim mężem (który oświadczył mi się po 3 miesiącach znajomości, więc wiesz… nie mieliśmy czasu na docierando przed ślubem), odnaleźć się w nowej roli mamy, nauczyć się od podstaw zawodu „bloger”, co też proste nie było, bo jestem człowiekiem antytelewizyjnym, antyinternetowym i antysocialowym. Ba! Ja się dopiero oswajam z telefonem! Po powrocie z macierzyńskiego musiałam nauczyć się łączyć zawód blogera z etatem, a po rezygnacji z pracy, przebranżowić się na budowlankę i w pół roku urządzić nas w nowym domu. Tempo zawrotne, co nie? No właśnie. Dlatego też rozgrzeszam sobie to, że dostrzegłam tę szaloną prawdę tak późno. Ale już nadrabiam zaległości!

Otóż dopiero w tym roku, zdałam sobie sprawę z tego, że moja społeczność, „moje dziewczyny” są jakieś takie… kurczę inne od wszystkich. Zrozumiałam to dzięki rozmowom ze znajomymi blogerkami i blogerami, na których obserwowanie nigdy nie miałam czasu (bo pewnie dostrzegłabym to dużo wcześniej). Moje czytelniczki to niesamowicie pozytywne i inteligentne dziewczyny! I serio, poczuj się wyróżniona, bo z tego co mi znajomi opowiadają, dookoła nas panuje nieco inna rzeczywistość!

Statystyki – sratystyki

Statystyki bloga, od niepamiętnych już czasów, staram się utrzymywać na podobnym poziomie 250 tys. unikalnych osób na miesiąc. To taka moja spokojna granica, do której dobijam bez jakiejś spiny, kręcenia zliczaniem statystyk, czy przypominania o swoim istnieniu dzień w dzień na Facebooku. Bo co by nie było, blog to moja praca, a ja wychodzę z założenia, że lepiej jest pracować, żeby żyć, niż żyć, żeby pracować. Nie interesuje mnie pobijanie swoich własnych rekordów i dążenie do coraz większych liczb. To tylko liczby… więcej już na nich nie zarobię, z resztą… znów moje wnioski idą ku pracy dla życia kontra życie dla pracy :) Dlatego też, jeśli chcesz spotykać się ze mną częściej, zacznij obserwować moje konto na Instagramie (TUTAJ). Na IG jestem właściwie codziennie. No i tam można też pogadać ze mną na żywo podczas „lajwów”. No, ale co to ma do tej innej rzeczywistości dookoła? Ano to, że pomimo tego, że się nie spinam i utrzymuję statystyki na wygodnym dla mnie poziomie, to one nadal są jednymi z najwyższych w mojej kategorii, a biorąc jeszcze pod uwagę to O CZYM i JAK CZĘSTO (a raczej nieczęsto) piszę, to już w ogóle szok, ale jest Was tutaj ze mną kosmicznie dużo, a nie oszukujmy się… matki w internecie należą do najbardziej walecznych stworzeń. Tylko jakimś dziwnym trafem, u mnie tych „walek” nie ma! Czyta mnie miesiąc w miesiąc lawina osób i negatywne komentarze zdarzają się tutaj niesamowicie rzadko!

Pomimo olbrzymiej ilości osób, nikt mnie nie poucza, nie robi afery z tego jak jest ubrane, jak się zachowuje czy rozwija moje dziecko. Mogę napisać otwarcie o tym, że jestem wierzącą osobą, że jak typowy ciemnogród, wieczorem klękam do modlitwy z moim mężem i dzieckiem i nie dzieje się nic negatywnego! Mogę napisać wprost, że odezwała się do mnie taka i taka marka, dała mi to i to żebym przetestowała i nikt nie stwierdza, że dostałam hajs to reklamuję. Tzn. zdarzają się takie komentarze. Oczywiście, że tak. Ale to jest kropla w morzu, wyjątki potwierdzające regułę. Mam np. taką stałą narzekaczkę, która musi zawsze jakoś negatywnie skomentować to co napiszę, ale trzymam ją tutaj w ramach badawczych :) Kilka banów rozdałam za szerlokowanie w stylu „kolejny wpis sponsorowany” i mam spokój. Są tu taj ze mną te dziewczyny, które nie mają problemu z tym, że ja też chcę zarobić na tym, na co poświęcam czas i nie łączą tego od razu ze sprzedawaniem siebie i teoriami spiskowymi :) Wierzymy tu sobie po prostu. Jesteśmy wobec siebie fair.

Efekt skali

I gdyby czytało mnie mało osób mogłabym stwierdzić, że na innych blogach hejt to efekt skali. No, ale kuźwa u mnie jest skala! Mogłabym też uznać, że piszę na takie tematy, które nie wywołują skrajnych emocji, ale weźmy za przykład tekst z października o MATKACH ŚWIĘTYCH KROWACH, w którym wypowiadam się o trzech najbardziej emocjonalnych dla internetowych mam tematach. Tekst ma już ponad 5000 polubień, 200 udostępnień i ponad 750 (w większości pozytywnych) komentarzy. Mogę pisać o karmieniu, o cesarce, o chemikaliach w pożywieniu… przewinęło się tutaj już sporo mocnych tekstów. I serio… zawsze dyskusja jest rzeczowa, na poziomie i z humorem. A jakieś komentarze oderwane od rzeczywistości pochodzą zazwyczaj od osób, które nawet nie mają polubionego fanpage’a… i jakoś tak się „przybłąkały”. Mogłabym więc przypisać tę zasługę sobie i stwierdzić, że zajebisty ze mnie pismak i strateg w takim razie, ale tu też Cię zaskoczę… nie do końca o to chodzi. Na potwierdzenie tego mam obserwacje odbioru moich tekstów wśród chociażby fanek innego znanego fanpage’a, na którym od jakiegoś czasu publikowane są moje teksty. Kuba, który prowadzi ten fanpage zgromadził tam bardzo duże grono matek. Jednak te matki nie podchodzą już do mojej radosnej twórczości tak pozytywnie jak Ty. Nie są tak żywo zinteresowane moimi tekstami pomimo tego, że fanpage jest 2 razy większy od mojego. Tam też, dużo łatwiej o negatywne opinie, o niezrozumienie tematu, o przekręcenie tego co chciałam przekazać… i ja nie twierdzę, ż czytelniczki Kuby są jakieś nierozgarnięte! Co Ty! Normalne laski! Ale różnica w odbiorze takich samych tekstów tutaj a tam jest dla mnie zauważalna. Dlaczego? Dlatego, że tamte dziewczyny nie znają mnie tak dobrze jak Ty…

Bo my się po prostu znamy

I to jest właśnie to! My się tutaj naprawdę znamy! Ty znasz moje poczucie humoru, znasz moje poglądy, wiesz jaki klimat u nas panuje… Opowiedziałam Ci tu kawał mojego życia, w odpowiedzi na co, dostałam opowieści czytelniczek we wiadomościach prywatnych. Byłam świadkiem odbudowy małżeństwa, doradzałam jak przechytrzyć wredną teściową, jestem e-mailową mamą chrzestną, która kibicowała w problemach z zajściem w ciążę, ale i świadkiem utraty dziecka, śmierci męża, rozwodu, zdrady… Do historii moich czytelniczek podchodzę zawsze indywidualnie i emocjonalnie. I właśnie dlatego mam takie obsuwy z nowymi newsletterami, z odpowiedziami na maile czy komentarze. Bo ja traktuję „moje dziewczyny” jak moje prawdziwe koleżanki. Skupiam się na tym co komu doradzić, analizuję, często płaczę razem z Wami w tych wiadomościach. Bo ja inaczej nie umiem. Ale wiesz jak to jest… ja to ja. Ja widzę tylko słowa, czasem jakieś zdjęcie. Nie mam podstaw, żeby doszukiwać się ukrytych intencji w pisanych do mnie wiadomościach itd. A Ty? Dla Ciebie jestem kimś kto dla wielu osób „z zewnątrz” jest tylko kolejną mądrzącą się w internecie matką, która sprzedaje życie swoje i swojej rodziny. Trzeba mieć nie lada nosa do człowieka, żeby wyczuć „swojego” i stwierdzić, że akurat tej dziewczynie mogę dać kredyt zaufania. I ja, na tych naszych bakusiowych włościach, zebrałam całe rzesze takich właśnie pozytywnych, fajnych, inteligentnych dziewczyn, które patrzą na świat w podobny sposób do mojego, a jeśli nawet w czymś się ze mną nie zgadzają, to dyskutujemy sobie tutaj na poziomie, z luzem i szacunkiem do drogiego człowieka.

I to, że takie dziewczyny udało mi się tutaj zgromadzić to mój największy sukces. I z tego jestem dumna naj, naj, najbardziej. I Ty wiesz o tym, że ja tego nie piszę pod publiczkę, bo gdyby to miało być pod publiczkę, brzmiałoby trochę inaczej nie? No właśnie… TY MNIE CZUJESZ!

Tam da da dam, supraaaaajs :)

Jesteś świadkiem mojej wielkiej przemiany z człowieka fast, w człowieka slow. Byłaś ze mną podczas mojej przeprowadzki, podczas podejmowania przeze mnie decyzji o powrocie a później rezygnacji z pracy na etacie. Żaliłam Ci się przez 3 okrągłe lata, że nie mogę zajść w ciążę, a teraz jesteś świadkiem prawdziwego cudu jaki noszę od blisko pół roku pod moim sercem. Przy Tobie zmieniam swój styl życia na fit i healthy, pozbywam się kompleksów, przewartościowuję życie, realizuję marzenia o domu na wsi, o dalekich podróżach… I wiesz co… razem z Tobą zrealizuję też największe marzenie mojego życia. JUŻ WIOSNĄ UKAŻE SIĘ MOJA KSIĄŻKA!!! I to jest wielka, wielka tajemnica, którą postanowiłam Ci zdradzić właśnie dzisiaj. Właśnie przy takiej okazji. Bo gdyby nie Ty, tej książki by nie było.

Powiem więcej! Moja pierwsza książka miała się ukazać już na jesieni tego roku, jednak z uwagi na ciążę uznałam, że to nie będzie najlepszy czas i odpuściłam. To nie są zawody. To nie jest mi potrzebne dla podniesienia prestiżu czy jakichkolwiek celów blogowych. To jest po prostu moje marzenie sprzed wielu wieeeelu lat (o którym też Ci pisałam niejednokrotnie), które blog pomógł mi zrealizować. I tak jak ciążę udało mi się ukrywać przez 3 miesiące, tak informację o powstającej książce trzymam w tajemnicy już od blisko roku (i bardzo dobrze, bo teraz musiałabym Cię zawieść i powiedzieć, że z uwagi na ciążę bla, bla, bla, bla) :)

No… tak więc tak jak rok 2013 był dla mnie „rokiem nowych ról”, tak po 5 latach serwuję sobie powtórkę z rozrywki i w 2018 mam zamiar zostać podwójną mamą, pisarką i… i to nie koniec niespodzianek, ale muszę Ci je dozować, żebyś nie padła z wrażenia, bo wiem, że cieszysz się teraz razem ze mną, tak samo jak cieszyłaś się z każdej pozytywnej zmiany w moim życiu. I właśnie za to, w 4 urodziny bloga, chciałabym Ci szalenie podziękować. Bo gdyby nie to, że trafiłyśmy na siebie gdzieś w tych internetach, nie miałabym czego dzisiaj świętować.

DZIĘKUJĘ :*

PS. To jak? Mogę liczyć na to, że przeczytasz mnie też w wersji papierowej? :)

 

 

 

 

 

 

Udostępnij Skomentuj

Dodaj komentarz

48 komentarzy do "List do moich czytelniczek i największa niespodzianka w historii bloga!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Oli
Gość

Dlatego że prawdziwa w tym co robisz!niczego nie udajesz.czekam zawsze z utęsknieniem na Twój Nowy wpis ;)

Asia
Gość

Masz głowę do pisania 😁 mam nadzieję że czytelniczki będą miały wersję przed premierową książki 📚 😁 jesteś dobra w tym co robisz 👌👌

Marta
Gość

Dawaj Malwina,kupimy i przeczytamy Twoje zapisy z przyjemnością.Trochę szkoda,że musimy czekać bo pod choinkę jako prezent była by idealna….no ale wiadomo.Baby najważniejsze.Buziaki 😊😙P.S.Insta jasna sprawa,obserwowane codziennie 🙊🙈😂

Marta
Gość

Eksta! A tak ogólnie to o czym będzie książka?

Małgorzata
Gość

Pewnie że przeczytam, kocham książki a Ciebie z przyjemnością się czyta na blogu jak i obserwuje na IG :)

Majlenka
Gość

Ojej! Nie mogę się doczekać! Chcę już 😘

Agata
Gość

Wielkie gratulacje!! :)

Maja
Gość

A ja to się zastanawiam jak to się stało ze dopiero co czytałam wpis na pierwsze urodziny bloga. Juz czwarte? To znaczy ze moje dziecko będzie mieć juz trzecie?

Anita
Gość

Bakusiowa mamo 😘 już doczekać się nie moge tej książki ❤️ Bo wiem, ze będzie taka prawdziwa, pisana z sercem ❤️

mamaokruszkowa
Gość

No pewnie, że przeczytam!Tylko ja poproszę z autografem:) Gratulację Kochana:)Wspaniale:*

mamaokruszkowa
Gość

Gratulacje Kochana!No pewnie, że przeczytam, tylko poproszę z autografem:)

Marcelina
Gość

Gratuluje! Juz nie moge sie doczekać 😊

Marta
Gość

No dobra. W końcu coś skomentuje😜 mój pierwszy raz hehe kochana ! Nie spotykasz się z hejtem bo jesteś NORMALNA, inteligentna, zabawna. Jak przyjaciółka z sąsiedztwa ! Tylko ze taka wirtualna 🙁 jestem dumna ze wydajesz książkę gratulacje ! I zazdroszczę ci ale to w granicach normy koleżeńskiej 😜 pozdrawiam i ściskam Marta ze Szczecina, mama dwójki czortów Oli 4,5l i piotrusia 6mies 😉

Kaśka
Gość

Kurczę! Jak pojawił się post ‚mój sekretny sposób na szczęście’ (czy jakoś tak) to odrazu pomyślałam że brzmi to jak tytuł książki ;) wyczułam to normalnie! I to zdjęcie też jak z jakiejś okładki:)

Martyna
Gość

Z ogromną przyjemnością pobiegnę kupić Twoją książkę, jak tylko się pojawi! Gratulacje :)

Ula
Gość

Nic nie zmieniaj i działaj dalej ;)
na książkę czekam z niecierpliwością i mam ogromną nadzieję że może udało by się z Dedykacją? co ty na to? ☺ buzka

Ona Jedna
Gość

Już nie mogę się doczekać :) :) :)

Ewa
Gość

Gratuluję Ci z całego serca i z wielką niecierpliwością czekam na książkę 😍😍😍

Kasia
Gość

Chętnie przeczytam 😀 gratulacje Malwina i czekamy z niecierpliwością 😀

Bogumiła
Gość

Tak tak tak!!! Chce! Biorę! Bede czekać z niecierpliwoscią na książkę ! :) ❤️

Magda
Gość

No pewnie że przeczytam też wersję papierową. Malwina jesteś super pozytywną babką😘

Paula
Gość

A ebookowej???? :)

Kamila
Gość

Super!! Dziękuję, że taka jesteś i czekam na książkę :)
Ps. Mam nadzieję z autografem ;)

Joanna
Gość

Tak, tak i raz jeszcze tak. Sama jestem matką karmiąca i zawsze organizuję wyjścia wszelakie tak, by nie musieć karmić w miejscu publicznym. Da się. A przyznam, że ze mnie matka spacerem żyjąca, nie siedzę całymi dniami zamknięta
w czterech ścianach. Tylko raz mi się zdarzyło karmić u pediatry, ale tam też nie paradowałam z cycem na wierzchu. Karmienie piersią to piękna, intymna czynność i nie rozumiem czemu wykorzystuje się ją do toczenia jakiś dziwnych bojów.

Alexxandra
Gość

Inspirują mnie ludzie ktorzy spełniają swoje marzenia, mają na siebie plan. Też do tego dążę.Wyobrazam sobie twoja radość! To piękne 😊 będę Cię czytać jeszcze częściej 😊

Aneta
Gość

Malwina najchętniej jednak w formie ebooka ;) ale jak nie będzie to też dam sobie radę.

Monika
Gość
Ja czytam Cię od niedawna i cenię w Tobie to, że wyrażasz własny pogląd i nie jesteś fanatyczką macierzyństwa, że to tylko oh i ah, z tym tekstem z października to zgadzam się absolutnie, mimo, że skomentowałam, może wydaje się w mało przychylny sposób, ale nie do Ciebie, ale do dziewczyn, które zaczęły pisać, żeby dzieci nigdzie nie zabierać, ale o to w tym chodzi, o dyskusję wymianę poglądów, nawet wtedy jak nie zgadzamy się ze sobą. Ja na Twoim miejscu reklamowałabym produkty odpłatnie bez zahamowań, ale tych, zgodnych z moimi wyborami, ludzie gadać będą zawsze, ale każdy ma jedno… Czytaj więcej »
PAULINA
Gość

Super!!! Gratulacje:) Jako książkoholiczka MUSZE mieć Ciena papierze :) Uwielbiam Twoje poczucie humoru, zakręcenie w czasoprzestrzeni… Jesteś zwyczajnie „moim” człowiekiem. Dajesz mi nadzieje, że choć jestem w podbramkowej chwili swojego życia jakoś dam radę. Powodzenia, całusy i trzymam kciuki za Ciebie kobieto, bo robisz kawał dobrej roboty :*

Aneta
Gość
Piszesz że jesteśmy dla Ciebie jak koleżanki i przeżywasz z nami wszystko ja mam dokładnie tak samo z Toba.zaczwlam Cię czytać jak sama byłam w ciąży czyli w 2014 roku i jakoś tak trochę mi mnie przypominalas bo ja się też szybko zareczylam i szybko zaszłam w ciążę, tylko ślubu nie mam ale tu nie o tym. I stałaś mi się taka bliska jak przyjaciółka, kiedy obwieściłaś nam że jesteś w ciąży to cieszyłam się tak bardzo jakbyś powiedziała to tylko mi prosto w oczy aż zadzwoniłam do narzeczonego żeby mu o tym powiedzieć ;) serio nie znamy się osobiście… Czytaj więcej »
Lucyna
Gość

Brawo!!!Książka to super pomysł!pobiegnę po nią jak tylko się ukaże 😊

Joanna
Gość
Ojej, super :) ale ten czas leci… Czytam Cię od 3 lat odkąd okazało się, że będę mamą. Książkę kupię w dniu premiery, uwielbiam czytać Twój blog. Każdy dzień zaczynam od sprawdzenia co nowego na stronie. Gratuluję !!! Nie udzielam się na necie, nie mam nawet facebooka, ale to musiałąm Ci napisać. P.S. Bardzo się cieszę, że udało Ci się zajść w ciążę, ja też mam drugą córeczkę i jest to niesamowite przeżycie. Nie sądziłam, że można bardziej kochać. Zastanawiałam się jak pokocham to drugie dziecko skoro to kocham już najbardziej na świecie, że już bardziej nie można… Teraz wiem,… Czytaj więcej »
Angelika
Gość

Mi zawsze Twoje żarciki tu i na ig humor poprawiają. No uwielbiam je po prostu :D

marta
Gość

Malwina trzymam kciuki! I cierpliwie czekam na email bo zapisalam sie do sekty;p poki co cisza… pozdrawiam i czekam kazdeo dnia na nowosci od Cb;)

Gosia
Gość

Pewnie, że będziemy czytać! ☺

Dorota
Gość

Powinnaś wydać własną książkę;-)

Dorota
Gość

Już nie mogę się doczekać!!!

Paulina
Gość
Szczerze to muszę Cię opierdzielić😂😂 Znalazłam Twojego bloga i IG jakiś miesiąc temu. Tak mnie wciągnął, że od miesiąca nadrabiam wszystkie Twoje posty, „lajwa” oglądam koło 1 w nocy jak moje dziecię i chłop pójdą spać, a początkowo zdarzało mi się zapomnieć o ugotowaniu obiadu jak mała poszła na drzemkę a ja miałam tu wejść tylko na chwilkę 😂😂 Jesteś naprawdę wspaniałą mamą, żoną i blogerką. Zazdroszczę, że potrafisz dbać o siebie i wszystko w około, ja jeszcze jestem na tym etapie, gdzie dziecko jest numerem jeden a matka może wyglądać jak typowa kura domowa! Ale powoli się to zmienia,… Czytaj więcej »
Natalia
Gość

Kocham Twojego Bloga i Twoje poczucie humoru. Jestem z Tobą praktycznie od początku i bardzo cieszę się że będę mogła kupić Twoją książkę! Nie mogę się doczekać! Bardzo mile, że podziękowałaś też nam, ale to dzięki Tobie jesteśmy tu wszystkie, dzieli twojej otwartości poznałyśmy się i teraz rozumiemy w pełni Twoje teksty i to,co chcesz nam przekazać. Wszystkiego Najlepszego z okazji 4 lat bloga i oby jak najwięcej! :*

Ola
Gość

❤❤❤

Judyta
Gość

Extra, czekam na książkę- Wielkie gratulacje

Ewelina
Gość

Ale z Ciebie piekna dziewczyna!!

Wioletta
Gość

A ja nie mam dzieci ale od dłuższego czasu z przyjemnością czytam prawie każdy Twoj wpis! Jesteś super kobietą a Twoje posty zawsze sa niezwykle interesujące! A gdy juz mamą zostanę, dzięki Twojemu blogowi będę zaopatrzona w dużą, sprawdzoną wiedzę ! 😘 Super, ze jestes :)

Karolina
Gość

pewnie że przeczytam ;-)

ann
Gość

czekam na ta książkę ;-**
czekam na ten stan kiedy mała będzie spała a ja sobie poczytam książkę
p.s na kiedy termin

Karolina
Gość

Cudowna ,
<3

paweł
Gość

Suuper ;)

Beata
Gość

Trzymam kciuki! Czekam z niecierpliwością na książkę :)

JoannaZu
Gość

Z wielką przyjemnością kupię wersję papierową :)

wpDiscuz

Za kilka sekund zostaniesz przekierowana kolejny post

No czeeeeeeść! Bardzo się cieszymy, że do nas trafiłaś!

Jeśli jesteś mężczyzną, wybacz, ale jesteś zdominowany przez żeńską część bakusiowej społeczności. Bakusiowo to zdecydowanie blog dla kobiet :)

Co prawda zasłynęliśmy jako blog parentingowy, ale po dłuższym zastanowieniu stwierdzamy, że ramy parentingowe za bardzo nas ograniczają.

Jak więc nas określić? Blog rodzinny – zdecydowanie. Blog lifestylowy – jeszcze lepiej! Ale… to nadal zbyt mało.
Na naszym blogu każdy znajdzie coś dla siebie… piękne fotografie, niebanalne teksty, filmy… pokazujemy nasze wnętrza, podróże, inspirujemy, bawimy, wprawiamy w zadumę.

Podobno uzależniamy… ale pozytywnie! Odwiedzaj więc nas jak najczęściej! Jesteśmy baaaaaardzo gościnni ;) Do zobaczenia! Mati, Malwina i Maciek

PS. Jeśli jesteś u nas pierwszy raz kliknij TUTAJ. Zrobimy Ci szybką wycieczkę po blogu i opowiemy kilka ciekawych historii. Po 5 minutach będziesz się tutaj czuła jak u siebie <3